Eski Albüm haberleri

Aşağa gitmek

Eski Albüm haberleri

Mesaj  HyPeRLaRaCiXx Bir Perş. Ocak 29, 2009 2:41 pm

LARA - YADİGAR
Adam gibi adam ve Işık albümleri ile müzikseverlerin gönlünde taht kuran Lara...

Yadigar isimli yeni albümü ile yeniden müzikseverler ile buluşuyor. Adam gibi adam ve Işık albümü ile yakalamış olduğu kaliteli çizgisini yeni albümüyle daha da yükseltmeyi amaçlayan Lara, yeni albümü için Türkiye’nin önde gelen müzik adamları ile birlikte çalıştı ve yoğun bir uğraş verdi.

Adam gibi adam ve Işık albümleri ile müzikseverlerin gönlünde taht kuran Lara

2007 yılının hit parçalarından biri olan Unutamam isimli şarkısıyla son günlerin başarılı ismi Mustafa Ceceli albüme isim veren Yadigar isimli parçanın aranjesine imza attı. Aynı zamanda Güvenmiyorum ve Yanık İzi adlı parçalarda yine Mustafa Ceceli imzasını taşımaktadır.Ayhan Sayıner, Kabahat ve Senin Eserin adlı parçaların aranjelerini yaptı. Özellikle Senin Eserin Lara’nın ilk defa kendi tarzının dışında yorumladığı bir parça olarak öne çıkıyor. Tarz olarak arabeske yakın olan bu parçayı Lara’nın yorumuyla dinlemek size ayrı bir heyecan verecek.Bir Orhan Gencebay klasiği olan Hor Görme Garibi, dünya müzik listelerinde uzun süre hit olmuş ve herkesin beğenisini kazanmış olan Lübnan’lı solist Nancy Ajram’a ait olan Enta eih adlı parça ve Son Durak adlı parçalar, yine Türkiye’nin değerli müzik adamlarından Ümit Kuzer tarafından düzenlenmiştir.Daha önce Nilüfer ve Ajda Pekkan tarafından yorumlanmış olan, Tahir Dökme’ye ait Mutlu Ol Yeter adlı parça Erhan Bayrak imzası ve Lara’nın muhteşem yorumuyla yeniden hayat buluyor.Sözleri Habil Ceyhan tarafından yazılan Yanık İzi adlı parça da yine albümde öne çıkan parçalardan bir tanesi.Aykut Gürel imzası taşıyan Güvenmiyorum, Aliço tarafından düzenlenen Kabahat ve Senin Eserin albümün öne çıkan diğer şarkıları.Bu albümde Türkiye’nin değerli müzik adamlarından olan Murat Güneş bir çok parçaya imza attı.Lara’nın Yadigar isimli albümü, sanatçının müzikseverlere olan sorumluluk bilinci ve yoğun uğraşının bir ürünüdür.
avatar
HyPeRLaRaCiXx
Admin

Kadın Mesaj Sayısı : 323
Yaş : 27
Kayıt tarihi : 03/02/08

Kullanıcı profilini gör http://laracilar.forumsmusic.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Eski Albüm haberleri

Mesaj  HyPeRLaRaCiXx Bir Perş. Ocak 29, 2009 2:45 pm

Bu kız için yerli Shakira demek geliyor içimizden.Başarılı görsel bir imaj , tok kendine güvenen bir vokal , amatör bir ruhla çalışan süper profesyonel bir ekip ve her gönüle her ruha seslenebilecek bir repertuar. Lara’nın ikinci albümünü tanımlarken bunları yazmak gerekir. Mükemmel bir promosyon çalışması ile sunulan albümün en büyük özelliği sadece tek bir yönü ile değil her yönü ile dikkatleri çeken bir albüm olması. “Adam Gibi Adam” gibi 2005 Türkiye’sini çok iyi tanımlayan başarılı bir çıkış şarkısı ile çıkışını yapan yorumcu bu şarkıdaki başarılı yorumu ile de dikkatleri çekiyor. Sağlam bir sound ve trend bir beste olan “Adam Gibi Adam” 2005 yazının vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.

Lara’nın albümünü dinledikten sonra albümde her zevke her türe seslenen şarkıların farkında varıyoruz. Bunların en ilginci ise “Tövbekar” muhteşem bir pop rock olarak karşımıza çıkan bu şarkı ile Lara sadece pop ya da fantezi değil pop – rock tarzındaki şarkılarda da başarılı olacağını kanıtladı.”Tövbekar” tek kelime albümün en büyük süprizi.

Tarkan’ın “Dudu”sunu Yunanca yorumlayan Pegi Zina’nın orijinalini yorumladığı “Aşk” albümde yer alan iki yabancı coverdan biri.

Pop Dance “Adam Gibi Adam” , Pop Rock “Tövbekar” , Pop Oryant “Katmer Katmer” albümde farklı hedef kitlelere seslenmeyi başaran şarkılar.

Sezen Aksu hayranlarının gönlünde yer alan önemli klasiklerinden “Unut” bu albümde yer alan bir diğer sürpriz şarkı. Volga Tamöz’ün başarılı düzenlemesi ile karşımıza çıkan “Unut”u dinlerken bir kez daha Lara’yı kutluyoruz. Çünkü böylesine önemli bir coverın üstüsünden gelebilmek gerçektende meziyet işi.

Albümün ikinci yabancı coverı olarak karşımıza çıkan “Dans Et” ile albüm bir anda rock oryant bir moda giriyoruz .Aykut Gürel’in başarılı düzenlemesi ile çok hoş bir pop şarkısı olarak karşımıza çıkan “senden sevgili olmaz” albümde dikkat çeken bir diğer şarkı. Bu albümü tanımlarken es geçilmemesi gereken önemli şeylerden biri de albümün başarılı masteringi ve soundu. Güçlü bir ses ve her bir enstrümanı ayrı ayrı duyulmasını sağlayan özel bir mixe sahip bu albüm.

Albümün en Arabesk şarkısı “Kahretsin” damardan hoşlananlara hitap ederken , Türk müziğinin en önemli klasiklerinden biri olan “Ada sahillerinde bekliyorum” ile tam bir şok yaşıyorsunuz. Club bir düzenleme ile kurgulanan “Ada sahillerinde bekliyorum” gerçektende dinlenmesi gereken özel bir düzenleme olmuş.

Aliço bestesi “Oh Olsun” albümde yer alan bir diğer trend şarkı. Selim Çaldıran’ın trend müzik adına başarılı bir performans sergilediği bu şarkı da albümün ön plana çıkacak şarkılarından . Bu yönü ile ele alındığında son zamanlarda sadece Hande Yener ve Gülşen albümlerinde karşımıza çıkan trend beste ve düzenlemeler içeren bir albüm olan “Adam Gibi Adam” bu yönü ile de dikkatleri çekebilen bir albüm olduğunu kanıtlıyor.

Selami Şahin’in bestesi “Hadi Bana Eyvallah” özellikle düzenlemesi ile dikkatleri çekmeyi başarıyor. Özellikle şarkının B bölümünde yer alan alaturka bölümün rock tınısı ile kurgulandığı şarkı da Aykut Gürel agresif introsu ile de dikkatleri çeken bir performans sergiliyor. Öyle ki agresif , melodik ve insanı hareket ettirmeyi başaran enerjik bir düzenlemeye sahip bu şarkıda ki soundları ile de dinleyince 2004 yılında Hande Yener’in elinde tuttuğu en trend soundları içeren albüm unvanını 2005 yazında Lara’ya vereceğimizi hissediyoruz.

Albümün ikinci Aliço bestesi “Zararı Var”ı pop ve alaturka özellikler taşıyan bileşik ritimli şarkılara örnek olarak tanımlayabiliriz.Selim Çaldıran’ın düzenlediği şarkıda dikkatleri çeken şey belki size garip gelecek ama bas partisyonları oldu bizde. Gerek introdaki gerekse şarkının B ve nakarat bölümünde akan melodik bas şarkıda ayrı bir lezzet katmış. Selim Çaldıran benzer bir bass partisini Gülşen’in önceki hiti “İhanet”te kullanmıştı. Diğer melodik şarkılar kadar olmasa da sözleri akılda kalmayı başaran “Zararı Var” ı takip eden “Yaz Arkadaş”ın introsunu dinledikten sonra Aykut Gürel’de kendisini aştı diyoruz. Değişken ritimlerin ustaca kurgulandığı şarkıda özellikle intro çok başarılı. Gitar partisyonları tek kelime süper !

Ardı ardına gelen ritmik şarkılardan tam ki kafamız hafif olmuşken albümün kapanış şarkısı olarak karşımıza çıkan balat ustası Ahmet Özden’in “Sonbahar Rüzgarı” adlı bestesi ile dinleniyoruz.Piyano eşliğinde kurgulanan şarkı insanı dinlendiriyor.

Albümü dinleme işimizi tamamladıktan sonra ne yalan söyleyelim hiç ama hiç ummadığımız bir albümü dinlemenin şokunu yaşıyoruz. Önceki albümüne oranla çok daha mükemmel hazırlandığını her şeyi ile kanıtlayan LARA’nın bu albümünde uzun solukta tüketilecek , içinde birden fazla hite sahip bir albüme imza attığını görüyoruz.Şarkıların başarılı düzenlemeleri ve albümün başarılı masteringi ile beraber iyi bir müzik sisteminde dinlendiğinde dinlendikçe zevk veren bir “Adam Gibi Adam” da dikkat çeken bir diğer şey ise Lara’nın vokal performansı. Çok başarılı bir vokale sahip bu yorumcunun özellikle ilk albümünde en büyük handikap olan şarkıları Arabesk bir gırtlak ve üslupla söyleyerek tarzını batıdan uzaklaştırması tuzağından uzaklaşan Lara bu şarkılardaki okumalarda da batı ile doğunun tam ortasında durabilirken ne aşırı batı ne de aşırı doğu bir şarkı söyleme tarzı ile karımıza çıkan yorumcu bu anlamda da önceki albümünde yaşadığı tüm handikapları yok ederek trend bir vokal ile çıktı karşımıza.

Sonuç mu ? Tek dinleyişte atılmayacak , radyolarda , clublarda bol bol çalınacak sayıda hite sahip , bol bol video klipe konu edilecek kadar malzemeye sahip sağlam bir albüm olmuş “Adam Gibi Adam” , albümdeki tüm aranjörlerinden yapımcısına ve yorumcudan masteringi yapan zata kadar herkesin koca bir tebriki hak ettiği bu albüm neyi kanıtladı biliyor musunuz ? Trend müzik yapmanın önemini ve bu işin iyi bir çalışma ile yapılabileceğini. Önceki albümüne oranla on fırın ekmek yemiş gibi karşımıza çıkan Lara hem kendisini aştı hem de kısır piyasalarda pop ile alaturkanın son derece güncel başarılı bir mixini sundu.

Albümde Yer Alan Şarkılar :

Adam gibi adam
Katmer katmer
Tövbekar
Aşk
Dans et (vazgeçemem)
Senden sevgili olmaz
Kahretsin
Ada sahillerinde bekliyorum
Oh olsun
Unut
Hadi bana eyvallah
Zararı var (anlamı var)
Yaz arkadaş
Sonbahar rüzgarı

--------------------------------------------------------------------------------

Lara’ya Sanki Sihirli Bir El Değdi! Tepeden Tirnağa Değişti!..


--------------------------------------------------------------------------------

Kendine has gırtlağı ve farklı dansıyla tanıdık Lara’yı... Müzisyen bir aileden gelen yeteneklerini sahnede çok iyi kullanan Lara, ikinci albümüyle öyle bir değiŞti ki, sanki ona sihirli bir el değmiŞ gibi... Lara, ”Adam Gibi Adam” albümüyle, albüm fotograflarındaki görüntüsüyle daha çok Melez Latin Şarkıcılarını andırıyor... İŞte Lara’nın yeni imajını yantısına birbirinden çarpıcı fotograflar...

Lara’nın ikinci albümünün adı "Adam gibi adam"..
Kendi görünüŞü ise "kadın gibi kadın!"...
2003 yılında yaptığı ilk albümü Allah Versin Şarkısıyla fırtına gibi esen Lara, ikinci albümü öncesinde iŞi iyice sıkıya aldı... Albüm öncesinde, uzun süre ortalıkta görünmeyen Lara, yep yeni görünümüyle karŞımıza çıktı...
Lara’nın yeni albümiyle birlikte sergilediği hava herkesi ŞaŞırtıyor kuŞkusuz. Tepeden tırnağa yep yeni imaja bürünen Lara’nın değiŞmeyen tek Şeyi, belki de sesi...
Lara, "Adam Gibi Adam" albümüyle, albüm fotograflarındaki görüntüsüyle daha çok Melez Latin Şarkıcılarını andırıyor...
Lara’nın yeni havası, görünümü ve fotojenik duruŞu, biraz Shakira, biraz da Janifer Lopez gibi... Onların kıvrak danslarından bir farkı olmadığını da sahnelerde ve kiliplerinde gösteren Lara, Latin rüzgarı havasıyla bu yaz çok konuŞulacak gibi...
Ozan Video’dan çıkan ikinci albümünün ilk klibini, albüme adını veren "Adam Gibi Adam"a, Kubilay Kasap yönetiminde çeken Lara, aldığı ilk tepkilerden dolayı bir hayli mutlu görünüyor...


LARA’YA SANKİ SİHİRLİ BİR EL DEĞDİ! TEPEDEN TIRNAĞA DEĞİŞTİ!..
avatar
HyPeRLaRaCiXx
Admin

Kadın Mesaj Sayısı : 323
Yaş : 27
Kayıt tarihi : 03/02/08

Kullanıcı profilini gör http://laracilar.forumsmusic.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Eski Albüm haberleri

Mesaj  HyPeRLaRaCiXx Bir Perş. Ocak 29, 2009 2:47 pm

LARA YENİ ALBÜMÜ İLE GELİYOR

Yeni albümü için stüdyodan çıkmayan LARA,bu yaza damgasını vuracağını söyledi.Birçok ünlü bestecive sözyazarı ile çalışan LARA bu albümde yine fırtınalar estirecek.Sezen AKSU başta olmak üzere Aysel Gürel gibi ustalarla çalışmalarına başladı.

--------------------------------------------------------------------------------

Lara 3. albümünün hazırlıklarına tüm hızıyla devam ediyor. Bu yaz dediğim gibi hep yeni şarkılar olacak. 2. albümü ile 150 bin albüm satışını geçen Lara bu albümde kendisiyle yarışıyor gibi. Şarkı konusunda daha titiz olan Lara’da bu yazın önemli hitlerine sahip gibi.

kaynak HerGece.Com - Köşe Yazarı
Habil Ceyhan
avatar
HyPeRLaRaCiXx
Admin

Kadın Mesaj Sayısı : 323
Yaş : 27
Kayıt tarihi : 03/02/08

Kullanıcı profilini gör http://laracilar.forumsmusic.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz